Карта розділу: Етнічні кухі

Тема уроку № - 4. Режим харчування австрійських туристів.


Тема 2:   Кухня  країн  Європи.
Тема уроку № - 4. Режим  харчування  австрійських  туристів. Продукти,  які
                                 займають  головне  місце  за  столом  австрійців. Типові страви.
                                 Регіональні відміни, напої.

План
1.     Режим  харчування  австрійських  туристів.
2.     Продукти,  які  займають  головне  місце  за  столом  австрійців. Типові страви.
Регіональні відміни, напої.

                                                 1.Режим  харчування  австрійських  туристів:
                Австрійська національна кухня відрізняється одночасно простотою і вишуканістю. Вона дала світові рулети, омлети з начинкою і багато видів печива.
     В ХV столітті віденська кухня вважалась найкращою в Європі. І сьогодні страви, приготовлені австрійськими кулінарами, користуються широкою популярністю.
     В Австрії харчують п’ять разів на день:
перший сніданок («сніданок після постелі») між 7-ю і 9-ю годинами,
другий сніданок («на ходу») – між 10-ю і 11-ю годинами,
обід – між полуднем і 14-ю годиною,
другий обід («перекус») – між 16-ю і 17-ю годинами,
вечеря – ввечері.

                                          2. Продукти,  які  займають  головне  місце  за  столом  австрійців. Типові страви. Регіональні відміни, напої:
     Австрійці вживають в кулінарії багато цибулі і паприки. Прянощі і приправи використовують помірно.
    У великій кількості вживають овочі (особливо різні сорти капусти) і картоплю. Її смажать  на олії і приправляють кільцями підсмаженої цибулі (запах цибулі типовий для австрійської кухні).
    В особливій пошані – соус із кислої сметани, молочнокислі продукти, бутерброди, страви з яєць. Користується популярністю – пиво.
Типові страви:
 Віденський шніцель зі смаженою картоплею.
Головна австрійська м'ясна страва — відомий віденський шніцель — засмажений у сухарях великий шматок м'якої телятини, неодмінно покриває край тарілки, подається з овочевими салатами. Ще один символ віденської кухні — смажена курка «бакхун», а також кайзерівський омлет (скоріше навіть легкий пиріг із збитих яєць) «кайзершмаррн», відварена яловичина з хріном та яблуком «тафельшпіц», філе форелі, локшина з сиром «касноккен» та сирний суп, короп по-сербськи, в'ялена шинка, аналог італійської «пасти» — «нокерль» і ніжна гусяча печінка. Безліч страв готується з квашеної капусти, наприклад галушки з кислою капустою «кротспатцн», печеня «хоарнейстнидей» і багато гарнірів. В Австрії також печуть дуже смачний хліб, який, на відміну від інших країн Європи, обов'язково присутній на столі.
Регіональні відміни:
Ø Тіроль – це розташована на заході Австрії федеральна земля, яка утворює австрійську частину історичного регіону з однойменною назвою (інша частина розташовується в Італії і складається з автономних провінцій Трентіно і Південний Тіроль). Чисельність населення Тіролю – близько 700 тисяч осіб.
      Тірольська кухня відрізняється великим різноманіттям страв і «ситністю», найпопулярніший суп зі шпиком, запіканка з картоплі, борошна, м'яса і шпику «грестль», бульйон з фрикадельками з печінки «ліберкнедль», різноманітні свіжі


 салати і смажене м'ясо, у першу чергу — відомий віденський шніцель, а також безліч італійських страв.
Ø Штирія — друга за площею федеральна земля країни. ЇЇ столиця Грац — один з крупніших австрійських міст. На фоні решти «Альпійської Австрії» цей регіон відрізняється самобитною колоритністю. Краєвиди Штирії дивовижні та різнобарвні. Кручи з фруктовими садами на сонячному півдні, чередуючись  з горами, переходять на півночі в густі полоси широколиствених лісів. І змінюються на північно – східних околицях високими сніговими наметами.
   Штирійська кухня відрізняється великою кількістю страв з тушкованого м'яса з різними спеціями і коренями, а також неодмінною присутністю на столі місцевого вина.
Ø На півдні Австрії, на кордоні з Італією і Словенії, розтошован самий сонячний і теплий регіон у країні — Каринтія (Kärnten). З усіх сторін  ця земля оточена високими горними альпійськими масивами, що  зпричинило унікальний м’який клімат. Більше  ніж 1200 живописних озер, у 200 з яких кришталево-чиста питна вода, красиві долини ріки Драва, старинні замки, колоритні міста. 
    В Каринтії і Зальцбурзі велика кількість страв слов'янського походження — вареники з сиром, галушки, локшина з шинкою «шинкенфлекерн», млинці «штраубен», налисники «палачинкен» із солодкими наповнювачами, смажена річкова форель і безліч борошняних страв.
Напої:
 Кава меланж по-віденськи.
     На особливу увагу заслуговують віденські кав'ярні, які є батьківщиною європейської культури споживання кави; кава є «візитною карткою» країни, в якій пропонують зазвичай не менше 30-50 сортів кави — кава з вершками «меланж», еспрессо з вершками «браунер», «капучино», холодна чорна кава з ромом або коньяком, міцний еспрессо «курце» або більш слабкий «ферленгертер», подвійний «мокко» з великою кількістю збитих вершків «айншпеннер» і незліченна кількість інших видів кави.
      В Австрії виробляють безліч сортів гарного пива. Самі австрійці воліють вживати легке молоде вино «хойріге», також виробляються такі чудові сорти, як рислінг «Грюнер Вельтлиннер» і «Мюллер тургау» з долини Вахау, червоне вино «Шильхер» або білі вина «Мускателлер» і «Моррілан» із Західної Штирії, а також сухі вина з Бургенланда.
     Австрійці охоче п’ють за обідом содову воду.





Статистика

Зараз у блозі:

Загальна кількість переглядів сторінки

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *